niedziela, 10 lutego 2013

Wytwórnia z nowymi tytulami w Szarej

 1989. DZIESIĘĆ OPOWIADAŃ O BURZENIU MURÓW
Ilustracje: Henning Wagenbreth

Antologia „1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów” to próba uczczenia rocznicy upadku muru berlińskiego, przypomnienia absurdu jego istnienia.
Współcześni pisarze – Elia Barceló, Andrea Camilleri, Didier Daeninckx, Jiří Kratochvil, Ludmiła Pietruszewska, Ingo Schulze, Olga Tokarczuk, Miklós Vámos, znani ze swej twórczości dla dorosłych, zostali poproszeni o skierowanie przesłania do czytelników pokolenia, które nie miało bezpośrednich doświadczeń z murem berlińskim, czytelników urodzonych po 1989 roku. Ponadto do antologii zostały wybrane dwa opowiadania nieżyjących, wybitnych pisarzy - Maxa Frischa i Heinricha Bölla.

PRĄD
Witek Koroblewski

Co to jest? Jak to działa? Dlaczego?
Takie pytania padają z ust naszych pociech kilkadziesiąt razy na godzinę. Dlatego powstała ta książka. "Prąd" w zabawny sposób przekazuje dzieciom podstawową wiedzę na temat elektryczności. Nie opowiada bajek, nie każe wierzyć w krasnoludki niosące w dłoniach migotliwe iskierki. Dzięki "Prądowi" zaspokoisz ciekawość swojego dziecka, ono zaś, gdy po latach zasiądzie w szkolnej ławce na pierwszej lekcji fizyki, ze zdumieniem zauważy, jak wiele już wie.

NIEOBLICZALNE OWIECZKI
Tekst: Martyna Skibińska
Ilustracje: Joanna Olech

Owieczki są mięciutkie i nieobliczalne. Nie wierzysz? Spróbujmy je razem policzyć przed snem: raz, dwaaaa, dobranoc!

 CO TU JEST GRANE?
Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Katarzyna Bogucka

Druga, po "Wszystko gra" książka wprowadzająca w świat muzyki. Tym razem poznajemy formy muzyczne: fugę, sonatę, wariacje, rondo i jeszcze kilka innych. Jesteśmy zaproszeni do niezwykłej cukierni z muzycznymi słodkościami, gdyż autorka tekstu porównuje formy muzyczne do... ciast i ciasteczek. Dzięki temu muzyczna wiedza jest pochłaniana jak pączki w tłusty czwartek.

Projekt zrealizowany wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz